środa, 12 grudnia 2018

Karta technologiczna do układania ścian z gazobetonu

  Karta technologiczna do układania ścian z gazobetonu

Instrukcja układania kleju

Do tego typu instalacji konieczne jest użycie kleju o optymalnej konsystencji. Odpowiednia gęstość kleju powinna przypominać gęstą śmietanę. Klej nakłada się kielnią, wózkiem lub specjalnym wiadrem z zakrzywioną krawędzią. Po nałożeniu kleju rozprowadza się szpatułką. Po ukończeniu pierwszego, powierzchnia bloków jest wypoziomowana specjalną płaszczyzną do napowietrzania betonu. Małe fragmenty i kurz pozostałe po wyrównaniu są czyszczone za pomocą pędzla.
  Karta technologiczna do układania ścian z gazobetonu

Hydroizolacja fundamentów

Przed rozpoczęciem układania ścian konieczne jest sprawdzenie położenia poziomego fundamentu (płyta, fundamenty listwowe), a także, jeśli to konieczne, wyrównania. Tolerancja wynosi 30 mm.

Materiały i podstawowe zasady stylizacji

Układanie betonu komórkowego odbywa się za pomocą roztworu klejącego (fabrycznie sucha mieszanka). Obejmuje cement, piasek, a także zatrzymujące wodę, hydrofobowe dodatki uplastyczniające. Optymalna temperatura powietrza, w którym prowadzi się proces, wynosi od +5 do + 25 ° C. Jeśli temperatura powietrza przekracza 25 ° C, należy zwilżyć jednostki dużą ilością wody.

Przygotowanie do procesu murowania

W budownictwie mieszkaniowym praktyka budowania ścian z bloków silikatowych jest powszechna, bez uciekania się do usług organizacji budowlanych. W końcu wielu mężczyzn może samemu zamknąć zamek w domu, posadzić podłogę i ściany i zbudować przegrodę z płyty gipsowej. Podobnie, męski wytrwałość będzie w stanie samodzielnie budować ściany i przegrody gazowych bloków krzemianowych dla domu o 1-2 piętrach i powierzchni w planie o powierzchni 100-120 m2. Aby to zrobić, wystarczy mieć pozwolenia na budowę, projekt mieszkaniowy i niewielki link 3-4 osób, które mogą trzymać narzędzie budowlane w swoich rękach.
  Karta technologiczna do układania ścian z gazobetonu

Ściana nośna w trójwarstwowym murze

Ściana nośna jest zwykle wykonana z cegieł, bloczków z betonu wibroprasowanego, a także z betonu komórkowego lub lekkich betonowych bloków betonowych o gęstości 700 kg / m3 lub większej. Grubość ściany 180-640 mm.

Charakterystyka materiału

Beton komórkowy jest sztucznym kamieniem, którego produkcja wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki: piasek, wapno, cement i proszek aluminiowy. Podczas eksploatacji obiektów zbudowanych z bloków z betonu komórkowego, substancje toksyczne nie są uwalniane do środowiska, a beton komórkowy jest prawie tak samo dobry jak drewno ze względu na swoje właściwości środowiskowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty