poniedziałek, 26 marca 2018

Okrepitev estriha

  Okrepitev estriha

Potreba po okrepitvi

Po definiciji uporaba ojačitve prispeva k znatnemu zmanjšanju vibracij in dinamičnih obremenitev, ki delujejo na estrih. Razširitveni sklepi so okrepljeni, njihovo širjenje se prepreči med delovanjem.
  Okrepitev estriha

Kdaj potrebujete ojačevalni estrih?

Ojačani estrih je pravzaprav poseben primer betonskega izdelka, ki lahko vzdrži tlačne, upogljive in natezne obremenitve. Ojačitveni elementi, vgrajeni v telo estriha, opravljajo naslednje funkcije:
  Okrepitev estriha

Okrepitev estriha

Z vsemi raznovrstnostmi njegovih prednosti je beton precej krhk material, zaradi katerega lahko estrih iz njega pod vplivom mehanskih obremenitev in gibanj hitro postane neuporaben. Najbolj učinkovita rešitev tega problema je okrepitev estriha z izvajanjem ene od več tehnik.
  Okrepitev estriha

Metoda 1: okvirna (monolitna) ojačitev

Ojačevalni okvir je mogoče zgraditi neposredno na mestu, pri tem pa uporabiti opremo. V konstrukciji se uporabljajo okovja velikosti od 6 do 40 mm, odvisno od konstrukcijskih zahtev in zahtevane moči. V zasebni gradnji so najpogosteje uporabljali opremo s premerom 10 mm in 20 mm.

Zakaj okrepiti talne estrihe

Toda po sušenju lahko postane krhka in propada pod vplivom močnega mehanskega pritiska in vibracij. Beton je zelo trpežen pri stiskanju, vendar bolj občutljiv pod dinamičnimi obremenitvami na njej ali pod napetostjo. Za take primere, ko estrihe dajejo razpoke, ni neobičajno. Da bi se temu izognili, je ojačitev talnega estriha izvedena z uporabo materialov z višjo trdnostjo kot betonom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty