Okrepitev estriha
Z vsemi raznovrstnostmi njegovih prednosti je beton precej krhk material, zaradi katerega lahko estrih iz njega pod vplivom mehanskih obremenitev in gibanj hitro postane neuporaben. Najbolj učinkovita rešitev tega problema je okrepitev estriha z izvajanjem ene od več tehnik.
Kdaj potrebujete ojačevalni estrih?
Ojačani estrih je pravzaprav poseben primer betonskega izdelka, ki lahko vzdrži tlačne, upogljive in natezne obremenitve. Ojačitveni elementi, vgrajeni v telo estriha, opravljajo naslednje funkcije:
Potreba po okrepitvi
Po definiciji uporaba ojačitve prispeva k znatnemu zmanjšanju vibracij in dinamičnih obremenitev, ki delujejo na estrih. Razširitveni sklepi so okrepljeni, njihovo širjenje se prepreči med delovanjem.
Zakaj okrepiti talne estrihe
Toda po sušenju lahko postane krhka in propada pod vplivom močnega mehanskega pritiska in vibracij. Beton je zelo trpežen pri stiskanju, vendar bolj občutljiv pod dinamičnimi obremenitvami na njej ali pod napetostjo. Za take primere, ko estrihe dajejo razpoke, ni neobičajno. Da bi se temu izognili, je ojačitev talnega estriha izvedena z uporabo materialov z višjo trdnostjo kot betonom. Samostojni talni estrih
Samonivelirna samorazlivna estrih se uporablja kot podlaga za zadnje talne obloge. Samonivelirna samonivelirna tla se razprostirajo po celotni površini, kar ustvarja povsem gladko površino.
Glavne metode in načela okrepitve
- Povezan okvir debeline žice, ojačitvene ali kompozitne palice;
- mrežasta jeklenka, varjena s celicami 10-20 cm ali polimerom (polipropilen);
- disperzivna (večna) ojačitev raztopine z dodatki iz vlaken;
- kombinacija armaturne mreže in razsoljevanja v razsutem stanju.
V tem primeru morate upoštevati osnovna pravila:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz